Декорація «Музей корупції» – локація ботанічний сад імені Н. Н. Гришко

Технічне Завдання: травень та червень 2018 в Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка НАН України створюється унікальна інсталяція: «Музей корупції» — величезні надувні намети, інтерактивні експозиції, але через виснажливу спеку експозиція перебуває під загрозою зриву, техніка перестає працювати, намети нагріваються. Щоб врятувати ситуацію, необхідно охолодити 9 наметів.

Наше професійне рішення: Спочатку рішення було просте — розставити достатню кількість мобільних кондиціонерів. Але оскільки намети підтримується за рахунок наддуву і не мають жорсткого каркаса, то їх конструкції почали здуватися, через те, що моноблочні кондиціонери викидають назовні більше повітря, ніж припливні вентилятори. Як альтернативу стали використовувати потужні підлогово-стельові кондиціонери Mitsushito. Дві доби монтажу практично без сну, але наявної потужності виявилося недостатньо, тому що вентилятори, що надувають намет, постійно подають з вулиці гаряче повітря. І тоді наш технічний директор пропонує рішення, що не має аналогів: на вентилятори ставляться декоративні куби з бруса і клейонки і всередині ставляться мобільні кондиціонери для охолодження повітря, що надходить.

Що дозволило врятувати ситуацію.

А для наметів доповненої реальності та основного намету у зв’язку зі знаходженням усередині великої кількості складного технічного обладнання довелося ставити прецизійні кондиціонери.

Термін «precision» у перекладі з англійської означає «точний». Прецизійними кондиціонерами називаються системи, призначені підтримки заданих властивостей повітря щодо температури, ступеня рухливості і рівня відносної вологості. Такі кондиціонери є автономними модифікаціями шафового типу. І дві таких системи загальною вагою понад 600 кг були встановлені в критичних наметах.

Більше тижня монтажу, величезна кількість обладнання, постійні перекомутації практично без сну, але завдання з охолодження була успішно виконано.